Sıradışı Hediye Fikirleri

Sıradışı Hediye Fikirleri

Çevrenizde bir sürü  Kişiye özel hediyeler yapan site veya mağazalar var bunun  iyi bir nedeni var. Kişiye özel hediyeler adından da belli olduğu gibi özel hediyelerdir.  Hangi  özel gün olursa olsun  doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı, evlilik hediyesi, anneler günü, babalar günü, kadınlar günü vb. yaratıcı topluluğun kişiselleştirilmiş hediye seçeneklerini bulmak çok kolay.

 

Kişiselleştirilmiş bir şey arıyorsanız, ancak başlamak için biraz ilham almanız gerekir, doğru yerde olursunuz. Herkes kendisine yapılmış özel bir hediyeyi beğenir çünkü başka bir benzeri yoktur. Şimdi yapabileceğiniz Sıradışı hediyelerden örnekler vereceğim

   

1. İsim yazılı hediyeler

Karşı tarafın severek kullanabileceği bir ürünün üzerine adı soyadını  işleterek ona vereceğiniz hediyeyi çok özel hale getirebilirsiniz.

2. Baş harfler

   

Aldığınız hediyeyi üzerine lazer baskı, süblime baskı veya uv baskı ile kişiselleştirip hediyenizi özel bir hediye haline gelmiş olur.

3. Monogram

 Monogram, bir veya daha fazla harfin ya da başka yazı birimlerinin tek bir simge oluşturmak için üst üste veya yan yana birleştirildiği bir nakıştır. Uğraştırıcı ama ortaya çok farklı şekiller çıkmaktadır.

4. Kaligrafi

 Çağımızın  estetik yazı birimi olarak sayabileceğimiz yazılar farklı şekilde  süslenerek kusursuz bir şekilde yazılmaktadır. Kaligrafi sanatı bir çok davetiyeden süs eşyalarına kadar çok detaylı şekillendirilmektedir. Dik ve yatay çizgiler farklı  bir biçimde şekillenerek tişört, cam ürünler, tablolar, sertifika, diploma, porselen ürünlerin üzerine işlenmektedir. Tamamen el yeteneği ile yapılan kaligrafiyi herkesin yapabilmesi kolay değildir bunun için uzman kişilere yaptırmak gerekiyor.

5. Astrolojik İşaret

Sevdikleriniz astroloji seviyor mu? Eğer seviyorsa o zaman astrolojik takılar sizin için iyi bir fikir olucaktır.

6. Sayılar

Numaralandırma ile kişiselleştirilmiş bir hediye özeldir çünkü onların numeroloji işareti veya şanslı sayılarını düşünün veya sizin için çok özel numaraların olduğu ürünler gizli anlamıyla sizin için şık bir hediye olur.

7. Roma Rakamları

Gizli anlam ifade eden roma rakamı motifini istediğiniz ürünlere işleyebilirsiniz.

8. Yıldönümü Tarihi

Kişiselleştirme yönteminin farklı bir yönü de yıldönümü tarihli hediyerdir.

9. Coğrafi Koordinatlar

Son zamanların yeni trendi bulunduğunuz yerin veya sizin için özel olan bir yerin coğrafi koordinatlarını işleyebilirsiniz bu hem çok farklı hem yeni hediye fikirleri arasındadır.

Bu hediye seçeneği yeni bir ev hediyesi veya işyeri hediyesi olarak düşünülebilir.

10. Karşılaştığınız Günün Ay Fazı

Ay-kolye

Karşılaştığınız günün hangi ay fazıysa bunu güzel bir mücevhere veya başka bir objenin üzerine işletmeniz veya bir tabloya dönüştürmek hediye farkınızı ortaya koymak için değişik bir fikir önerisidir.

11. Portre

Özel portreler, aile portre, evcil hayvan portresi, ev illüstrasyonları ve benzerleriyle hazırlanmış kağıt bebekleri gibi sonsuz hediye imkânları sunar. Bebeğiniz için yetenekli bir zamanınız varsa siparişinizi erken alın. Bu başyapıtların tamamlanması biraz zaman alır.

12. Dini Hediyeler

Etnik kökeninizle alakalı hediyeler farklı hediyeler arasındadır.

13. Ses Dalgaları

-Poster ses

Her türden sesi belgeleyen özel ses dalgası posterleri çok sıradışı hediyeler arasındadır.